• -
  • 38
  • 0 دیدگاه

فروش و صادرات سنگ تراورتن ابیانه سفید ممتاز چکی و اقساط

فروش و صادرات سنگ تراورتن ابیانه سفید ممتاز چکی و اقساط فروش سنگ ساختمان / تماس جهت سفارش: 09114965645 - 09390858526  تهاتر و مشارکت در ساخت همکاری با صادر کنندگان و فروشندگان سنگ همکاری

فروش و صادرات سنگ تراورتن ابیانه سفید ممتاز چکی و اقساط

فروش سنگ ساختمان / تماس جهت سفارش: 09114965645 - 09390858526 

تهاتر و مشارکت در ساخت

همکاری با صادر کنندگان و فروشندگان سنگ

همکاری با سازندگان و انبوه سازان

.

یکی از پرکاربرد ترین مصالح ساختمانی، سنگ های طبیعی می باشند. به دلیل ظاهر بسیار زیبا، طول عمر بالا و ماندگاری بسیار خوب سنگ جزء محبوب ترین متریال در صنعت ساختمان به شمار می رود. تراورتن ابیانه با تم رنگی روشن و گاها سفید همراه با رگه ها و هاله های طوسی می باشد. زمینه روشن سنگ ابیانه و قیمت مناسب آن از بهترین ویژگی های این سنگ می باشد.

.

هر سنگی در کارخانه پس از برش و فرآوری، در سورت های مختلف سوپر، ممتاز و درجه یک دسته بندی می شود. سورت بندی سنگ ها بر اساس تجربه و توسط چشم انجام می گیرد. وجود معادن مختلف در ابیانه، سبب استخراج سنگ هایی با طرح و رنگ متفاوت نیز می شود. سنگی که در این مجموعه به فروش می رسد، معمولا از معدن اسماعیلی و گودرزی استخراج می گردد.

.

ویژگی های تراورتن سفید ابیانه

سورت های سوپر و ممتاز سنگ ابیانه، از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی به تراورتن عباس آباد دارند. شایان ذکر است که تراورتن عباس آباد از تخلخل بسیار پایینی برخوردار است و کیفیت فوق العاده ای دارد. از ویژگی های سنگ ابیانه می توان اشاره کرد به: 

این سنگ از تخلخل نسبتا بالایی برخوردار است. به همین دلیل این سنگ از وزن مخصوص پایین تری نسبت به سایر سنگ های ساختمانی دارد. وزن کم این سنگ سبب بارگیری بیشتر بر روی تریلی و کاهش هزینه های حمل و نقل می گردد. 

ساب پذیری خوب این سنگ و سطح براق و درخشان آن، از دیگر مزیت های خوب این سنگ است 

سنگ ابیانه به هیچ عنوان شوره نمی زند و می توان از آن در مناطق مختلف کشور استفاده نمود. استفاده در نمای بیرونی ساختمان های مناطق سردسیر، گرمسیر و یا مرطوب از ویژگی ها و کاربرد های خوب این سنگ است. 

به دلیل ترکیبات رسوبی موجود در سنگ های تراورتن و بافت متخلخل آنها، موجب چسبندگی بسیار خوب به ملات دیواره نما می شود. میزان تخلخل این سنگ نیز مناسب است و گیرایی بسیار خوبی با ملات دارد. 

از لحاظ قیمتی، تراورتن ابیانه نسبت به سنگ های تراورتن موجود در بازار، از قیمت بسیار مناسب تری برخوردار است. قیمت پایین این سنگ در کنار طرح و نقش زیبا و سفید، از دیگر مزیت های این سنگ می باشد.

.

کاربرد سنگ تراورتن ابیانه

تراورتن سفید ابیانه در مجموعه گروه سنگ برادران شوقی ، از کیفیت فرآوری بسیار عالی و ساب فوق العاده ای برخوردار می باشد و استفاده از آن سبب زیبایی منحصر به فرد ساختمان می گردد. از این سنگ به دلیل وزن سبک نسبت به سنگ های گرانیت و یا مرمریت، می توان در قسمت های مختلف ساختمان استفاده نمود. بهترین کاربرد این سنگ استفاده به عنوان سنگ نما در نما های رومی و کلاسیک ساختمان ها می باشد. این سنگ را می توان در نما های مدرن با ترکیب سنگ هایی همچون تراورتن سیلور تکاب و آجرنما، نمای جذاب و زیبایی را خلق کرد.

.

  • نمای اصلی ساختمان ها
  • نمای داخلی ساختمان و دیوار های داخلی
  • سنگ بدنه دیوار پله و پوشش دیوار پارکینگ
  • بدنه دیوار راهروی فضای عمومی ساختمان ها
  • محوطه سازی ها
  • ساخت مصنوعات دکوراتیو

به دلیل مقاومت پایین سنگ های تراورتن در برابر ضربه و سایش، بهتر است تا از این سنگ ها در مکان های پر رفت و آمد و یا به عنوان سنگ پله استفاده نشود. البته انتخاب سنگ با ابعاد و ضخامت مناسب، می تواند این مشکل را نیز برطرف کند.

.

قیمت سنگ تراورتن ابیانه ممتاز

از آنجایی که عوامل مختلفی بر تعیین قیمت یک سنگ تاثیر می گذارد، خوب است تا با برخی از مهمترین عوامل آن آشنا شویم. به عنوان نمونه، سورت سنگ از مهمترین پارامتر های تاثیر گذار بر قیمت سنگ های تراورتن است. هر چقدر سورت بندی سنگ دقیق تر و سنگ روشن تر و یا سفید تر باشد، قیمت سنگ بیشتر است. سنگ های سفید ابیانه که کیفیت خوبی دارند، از دو معدن گودرزی و اسماعیلی استخراج می شوند.

.

ابعاد و ضخامت سنگ نیز بر قیمت آن تاثیر گذار است. معمولا این سنگ را در ابعاد عرض 40 طولی برش می دهند. سنگ های مورد استفاده در نما معمولا دارای ضخامت استاندارد 1.7 تا 2 سانت می باشند.

.

کیفیت ساب، برش و فرآوری سنگ نیز از مهمترین عوامل موثر بر تعیین قیمت سنگ می باشد. در برخی از کارخانه ها، گاها برای روشن تر کردن تم رنگی سنگ، از روش کوره کردن سنگ استفاده می کنند. این کار باعث آسیب رساندن شدید به سنگ می شود. کوره ای نبودن یک سنگ نیز از عوامل مهم در تعیین قیمت آن است.

.

معدن سنگ، مقدار متراژ موجود از یک سورت سنگ، نوع رزین مورد استفاده برای سنگ، لب پر نبودن لبه ها، منظم بودن موج و هاله ها و … می تواند بر قیمت سنگ تاثیر زیادی بگذارد. به طور کلی تراورتن سفید ابیانه از قیمت بسیار مناسبی نسبت به سایر سنگ های تراورتن سفید دارد. اگر قصد دارید تا با سنگ ترامیت همدان، یکی از سنگ های سفید مورد استفاده در نما که قیمت ارزان و مناسبی دارد، آشنا شوید، حتما مطالبی را که در رابطه با آن نوشته ایم را مطالعه کنید.

.

معدن سنگ تراورتن ابیانه

معدن این سنگ در استان اصفهان، شهرستان نطنز، روستای ابیانه واقع گردیده است. روستای ابیانه از بلندترین نقاط در ایران است که بنا های تاریخی و معماری بسیار زیبایی دارد. این سنگ به دلیل محدودیت در استخراج و عرضه کوپ، تا حدودی کمیاب بوده و همچنین به دلیل فروش لاینی و محدود، به صورت مشخص تولید و در بازار عرضه می گردد. معدن تراورتن ابیانه از سال 1390 شروع به فعالیت کرد و با استخراج ماهیانه 60 هزار تن، جزو سنگ های محبوب نما محسوب می شود. از این معدن سورت های مخلتف این سنگ در رنگ های سفید، کرم روشن و بژ نیز استخراج می شود.

.

از دیگر سنگ های تراورتن با کیفیت در بازار، می توان اشاره کرد به:

تراورتن دره بخاری، سنگ تراورتن عسلی یزد، تراورتن بمانی نژاد و تراورتن حاجی آباد

 .

گروه سنگ برادران شوقی

آدرس کارخانه: بندرعباس شهرک صنعتی شماره یک - خیابان حافظ - مجتمع کارخانه جات سنگ بری نعمت

آدرس کارخانه: بندرعباس -  بلوار خلیج فارس - انبار بزرگ سنگ برادران شوقی

آدرس کارخانه: اصفهان - شهرک صنعتی محمود اباد - خ38 - سنگبری بحق

تماس جهت سفارش: 09114965645 - 09390858526

تماس جهت سفارش: 02191303997

http://www.stone.ir

http://ibnst.com